Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Archiv článků od 27.10.2008 do 13.8.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

7.8.2012
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern

Nové vysoce účinné elektromotory SuPremE® umožňují uživateli používat technologii, která se ideálně hodí pro splnění požadavků na energeticky efektivní pohony čerpadel. Mají minimálně o 15 % nižší ztrátový výkon, než jaký je předepsán směrnicí EU 640/2009. To znamená, že motory dosahují již dnes úroveň účinnosti IE4 podle IEC/CD 60034-30, vydání 2.

Reakce na rozdělení peněz z prodeje emisních povolenek
3.8.2012
redakce

Vláda 19. 7. 2012 jednala o osudu výnosů z prodeje emisních povolenek. Ve hře je odhadem 80 miliard Kč. Požádali jsme firmy, které se prezentují na TZB-info, o krátký komentář navrženého dělení: část do státní kasy, část teplárnám a zpracovatelskému průmyslu a 1/3 Státnímu fondu životního prostředí.

12.7.2012
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

K EPBD II: Přesná definice budovy s téměř nulovou spotřebou energie je v pravomoci členských států. HK ČR se velmi snaží na udržení nákladů za ceny energetických průkazů budov. K CZT: Problematika CZT je velmi složitá a reaguje na mnoho různých zájmů. Byznys klesá, ale je nutná rekonstrukce.

2.7.2012
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

S účinností od 2. července 2012 budou průmyslové kotle původně nabízené pod značkou Loos, jakož i kogenerační jednotky ve vyšším výkonovém rozsahu vyráběné Bosch KWK Systeme, dříve Köhler & Ziegler, celosvětově distribuovány pod značkou Bosch. Touto změnou Vám nyní Bosch poprvé nabízí celý sortiment pro průmyslové kotelny pod vlastním jménem.

21.6.2012
Mgr. Pavel Kaufmann, tiskový mluvčí Teplárenského sdružení ČR

Odstávka má teplárnám v létě primárně umožnit opravit poruchy, které není možné odstranit při provozu, dále ke kontrole, úpravám a přípravě zařízení i sítí pro bezporuchový provoz pro nastávající zimní období. Dále se odstávky využívají například k připojování nových odběratelů.

CZT
24.4.2012
Dr. Ing. Josef Vlach, DrSc.

Teplárenství je nemocné a musí se léčit, v tomto duchu se nesou publikované zprávy. Teplárenství je ovšem jen částí, byť v mnoha ohledech nejvýznamnější, zásobování teplem. Je-li nemocné teplárenství, musí být nutně rozkolísaná i druhá část systému – zásobování teplem lokální a individuální.

Teplárenské dny 2011
6.4.2012
PAREXPO, s.r.o.

XVIII. ročník výstavy Teplárenské dny se koná v prostorách Sportcentra Hotelu Step v Praze ve dnech 24. – 26. dubna 2012. Připraven je bohatý doprovodný program a odborné výstavy Dálkové zásobování teplem a chladem, Obnovitelné zdroje energie a Energetika a životní prostředí.

14.3.2012
SECESPOL-CZ, s. r. o., Ing. Ivan Zrak

Parní CVS velkých výkonů jsou často osazovány klasickými trubkovými výměníky tepla vyráběnými na zakázku. Takové řešení je finančně i prostorově náročné. Společnost SECESPOL-CZ nabízí řešení CVS s použitím sériově vyráběných spirálových výměníků JAD. Jedním z nich je nově vybudovaná CVS v Ružomberku.

8.3.2012
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Většina poslanců souhlasila s plánem, aby podniky od roku 2016 nemusely platit za vypouštění síry, oxidů dusíku a těkavých látek. Od roku 2022 by pak měly přestat platit i za prachové částice.Rozhodnutí poslanců ovšem vyvolalo ohromnou kritickou odezvu.

29.2.2012
Ing. Milan Bechyně, redakce

Začátkem února se uskutečnilo ve Velkém sále Černínského paláce setkání odborníků z nejrůznějších oblastí energetiky PEEF 2012. Zajímavé byly rozdílné názory na další osud emisních povolenek zástupců ČEZ, RWE a předsedy Teplárenského sdružení Mirka Topolánka, který tajně doufá v jejich zrušení.

10.10.2011
doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D.

V České republice je podstatná část spotřeby tepla kryta dodávkami z centrálních zdrojů prostřednictvím soustav centralizovaného zásobování teplem (CZT). Zdrojová základna těchto soustav je tradičně orientována především na fosilní paliva (uhlí, zemní plyn). Jak alespoň část spotřeby paliv pro CZT nahradit jinými, dostupnými a přitom ekologickými (bezemisními) zdroji energie? Jednou z nabízených variant je využití solárního tepla.

26.9.2011
doc. Ing. Jan Fiedler, Dr.

Příspěvek se zabývá určením vhodných oblastí využití malých kogeneračních jednotek do výkonu desítek kW využívajících fosilní paliva i obnovitelné zdroje energie v komunální a průmyslové sféře. Analyzuje výhody a nevýhody kogeneračních jednotek na bázi spalovacích motorů, plynových turbin a parních motorů včetně jejich postavení v elektrizační soustavě.

15.6.2010
Bronislav Bechník

Přednostně tomuto tématu byla věnována diskuse Institutu pro veřejnou diskusi s názvem Těžba uhlí v ČR: alternativy budoucího rozvoje, která proběhla v Prague Marriott Hotel 1. 6. 2010. Přesněji: diskuse byla věnována údajné nutnosti prolomení limitů těžby, kde jediným argumentem je nutnost zabezpečit dodávky uhlí teplárnám.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama