Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Elektroenergetika

12.4.2022Ing. Milan Bechyně, redakce TZB-info
Země EU se připravují na možné omezení nebo i zastavení dodávek zemního plynu z Ruska. Kudy plyn do EU proudí a jaké jsou možnosti jeho náhrady pro EU i pro ČR?
9.4.2022Elektromobilní platforma
Rostoucí potřeba koncepčního rozvoje elektromobility vedla hlavní průmyslové hráče k založení Elektromobilní platformy. Zakládajícími členy jsou společnosti ČEZ, ŠKODA AUTO, PRE, E.ON a za akademickou sféru ČVUT.
26.3.2022Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Ve středu 23. března 2022 ráno se ve velké části Německa nerozjely elektrické nákladní vlaky. Český tisk jako jediné dostupné vysvětlení zmiňoval „nedostatečné napájení trakční soustavy.“ Příčina tohoto stavu však uvedena nebyla. A kde není vysvětlení, tam je prostor pro dojmy.
23.3.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Podle národního energetického mixu bylo v roce 2020 celých 47,5 % elektrické energie vyrobeno v České republice bez emisí oxidu uhličitého CO2 .
8.3.2022Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Invaze na Ukrajinu vznesla na evropskou energetiku bezprostřední požadavek vyšší soběstačnosti a bezpečnosti. Doteď přitom bylo prioritou snižování emisí. Co z toho vyplývá?
4.3.2022Ing. Milan Bechyně, redakce TZB-info
Vyšší cena plynu nebo dokonce jeho omezená dostupnost bude mít zásadní vliv na konkurenceschopnost Evropského průmyslu. Za těchto okolností půjde klimatická politika na vedlejší kolej a prioritou se stane energetická bezpečnost.
24.2.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Jakou část výroby elektřiny v ČR musí nahradit bezemisní zdroje? Kolik elektřiny se v tuzemsku vyrábí a z jakých zdrojů pochází?
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Energetika


Reklama

VIDEA 
 
Reklama