Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výzva Teplárenského sdružení České republiky

Datum: 15.12.2015  |  Organizace: TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky  |  Firemní článek

Teplárenské sdružení ČR vyzývá vládu a ERÚ, aby dokončily proces vedoucí k vypsání chybějící podpory do konce roku.

TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky
Partyzánská 1/7
170 000 Praha

tel.:724293051
e-mail:
web:www.tscr.cz

Teplárenské sdružení České republiky bedlivě sleduje postup všech zúčastněných institucí v případu dosud nevypsané podpory pro podporované zdroje elektřiny a tepla na rok 2016 a oceňuje vstřícný krok Ministerstva průmyslu a obchodu, které v pátek 11. prosince předložilo do meziresortního připomínkového řízení návrh Nařízení vlády o podpoře elektřiny a tepla z podporovaných zdrojů energie (dále jen „Nařízení“) s cílem zajistit včasné vypsání legitimně očekávané provozní podpory elektřiny a provozní podpory tepla pro podporované zdroje jiné, než jsou obnovitelné zdroje energie uvedené do provozu od 1. ledna 2013 do 31. prosince 2015 v Cenovém rozhodnutí ERÚ pro rok 2016.

„Věřím, že vláda dostojí své odpovědnosti, splní podmínku Energetického regulačního úřadu a přijme co nejdříve Nařízení, které zaštítí vypsání chybějící podpory,“ řekl předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR Mirek Topolánek a dodal:
„Poté by již nic nemělo bránit tomu, aby Energetický regulační úřad vypsal v cenovém rozhodnutí pro příští rok podporu pro elektřinu a teplo z podporovaných zdrojů vyrobených ve všech výrobnách uvedených do provozu do konce letošního roku.“

Teplárenské sdružení ČR opětovně apeluje na všechny zúčastněné instituce, aby jednaly odpovědně a konstruktivně s cílem v již velmi krátkém zbývajícím čase předejít značným škodám a dalším negativním dopadům potenciálně spojeným s nevypsáním podpory včetně dopadu do cen tepla pro konečné zákazníky.

 

Datum: 15.12.2015
Organizace: TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republikySdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Energetika