Před 30 lety, 28. března 1991 zástupci 17 teplárenských společností založili Teplárenské sdružení České republiky. Sdružení má dnes 69 členů - výrobců a distributorů tepla, dodavatelů technologií, vysokých škol a dalších organizací.
Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny - větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku.
Vláda dnes odvolala vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla. Agenda jeho skupiny se postupně přesune pod ministerstvo průmyslu, kde by měla vzniknout nová sekce.
Ray Energy dodává elektřinu a plyn do domácností i společností napříč celou Českou republikou, a to včetně odběrných míst připojených na hladině vysokého napětí.
Nová technologie, která je založená na továrním hardwaru, pokročilém softwaru a datové inteligenci, kompletně mění přístup k budování a provozu energetických úložišť – jejich instalace ve velkém bude nyní mnohem jednodušší, bezpečnější, rychlejší a cenově dostupnější.
V případě plánované dostavby Jaderné elektrárny Dukovany platí stanovisko bezpečnostní skupiny, sdělil dnes ČTK mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha.
Německá vláda dnes schválila návrh zákona o finančním vyrovnání za předčasné uzavření jaderných elektráren. Provozovatelé dostanou 2,428 miliardy eur (63,8 miliardy Kč).
Indická společnost Coal India, která je největším těžařem uhlí na světě, se nově výrazně soustředí na sluneční energii. Firma, která produkuje většinu uhlí v zemi, bude i nadále zavírat menší doly.
Zorientovat se na trhu s energiemi, vybrat toho správného dodavatele a nenaletět se může zdát komplikované. Z toho důvodu někteří zákazníci zůstávají u majoritních dodavatelů, kde za elektřinu a plyn platí vyšší částky, než je nutné.
Němečtí Zelení zařadili do svého volebního programu požadavek na zrušení sporného plynovodního projektu Nord Stream 2, který má vést plyn z Ruska po dně Baltského moře do největší ekonomiky v Evropě.
Česká republika v porovnání s jinými zeměmi Evropy zaostává v přípravě na přechod k elektromobilitě. Na nástup elektrických vozidel jsou nejlépe připraveny Nizozemsko, Norsko a Velká Británie.
Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s. ze Skupiny ČEZ dnes získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech.
V Německu se loni poprvé vyrobilo více energie z větru než z uhlí. Podíl obnovitelných zdrojů energie na výrobě proudu se dostal na rekordních 47 procent ze 42,3 procenta v roce 2019.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo pro vybrané obce, města a kraje na obnovu a podnikatelské využití brownfieldů pro letošní rok 210 milionů korun.
Evropská komise (EK) začala vyšetřovat, zda Německo neporušilo unijní pravidla, když nabídlo firmám RWE a LEAG odškodné za to, že rychleji skončí s výrobou elektřiny z hnědého uhlí.