Od minulého týdne má návštěvník kalkulátoru cen energií TZB-info jedinečnou možnost porovnat náklady na elektřinu a zemní plyn v letošním a v příštím roce s ohledem na připravovanou změnu státem regulovaných cen.
Trendem moderní společnosti je trvale rostoucí spotřeba energie. Proto se zaměřujeme na zvyšování podílu OZE a snižování energetické náročnosti spotřebičů, budov i dopravy. Uvědomme si, že z nejčistších forem obnovitelných zdrojů, tj. slunečního záření, větru nebo třeba pohybu mořské vody lze vyrobit výhradně elektrickou energii.
Recenzovaný Množství tepla spotřebovávané domácnostmi za účelem vytápění bude stále klesat. Příčin tohoto trendu lze identifikovat více, nicméně všechny mají jeden společný znak – rostoucí cenu tepla. Ta roste jednak z důvodu zdražování vstupů (suroviny, technologie, práce), jednak v důsledku snižující se spotřeby tepla (změna klimatu, úsporná opatření).
Centropol, jeden z největších alternativních dodavatelů, zveřejnil na svých stránkách článek, ve kterém jeho majitel popisuje cestu Centropolu k úspěchu. Tento popis je však v rozporu s tím, co jsem v uplynulých letech zažil. S podobným zkreslováním skutečnosti se lze bohužel setkat v souvislosti se sliby dodavatelů.
Recenzovaný Je analyzováno stárnutí modulů fotovoltaické elektrárny v Dukovanech. V práci je porovnávána jak výroba elektrické energie v jednotlivých letech, tak pokles hodnot maximálního výkonu fotovoltaického modulu od hodnot udávaných výrobcem a rovněž jsou zde popsány zjištěné defekty na vybraných modulech
Recenzovaný S požadavkem na zvyšování energetické účinnosti se poslední dobou setkáváme prakticky na každém kroku. Smyslem tohoto nařízení je vyvolat takové změny ve společnosti a v energetice, aby se do roku 2020 zvýšila energetická účinnost o 20 %. Mezi nejvýznamnější oblasti z hlediska spotřeby energie přitom patří vytápění staveb.
Od 19. do 22. dubna 2016 se uskuteční na výstavišti PVA EXPO PRAHA další ročník jarních průmyslových veletrhů. Tradiční veletrhy FOR INDUSTRY, FOR ENERGO a FOR LOGISTIC budou rozšířeny o veletrh 3D technologií FOR 3D, veletrh informačních systémů pro průmysl FOR INFOSYS a mezinárodní dopravní veletrh FOR TRANSPORT.
Blíží se konec roku a s ním soutěž o nejúspěšnější novinku specializované topenářské výstavy Infotherma 2016, která se již tradičně uskuteční v polovině ledna příštího roku v Ostravě. Všechny zúčastněné novinky budou prezentovány na našem portálu i po skončení výstavy na titulní straně v okénku Infothermy.