Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Energetika
Archiv zpráv od 16.7.2021 do 6.10.2021

zadejte vlastní zprávu

zpět na aktuální zprávy

6.10.2021
České ekologické manažerské centrum, z.s.

Konference zaměřená na prezentaci výsledků výzkumu a vývoje pro průmyslovou a komunální ekologii a také na praktické otázky rizikového managementu souvisejících mj. s chodem měst a obcí, se uskuteční ve dnech 19. – 21. října v Hustopečích u Brna.

25.9.2021
EGÚ Brno, a. s.

Jak se vypořádat s rostoucími cenami energií? Dlouhodobé řešení nabízejí firmám a institucím mimo jiné investice do vlastních zdrojů. Ty jim navíc podle odborníků mohou pomoci dosáhnout i dodatečných zisků z prodeje nespotřebované elektřiny.

23.9.2021
bezDodavatele a.s.

Zvolte správnou sazbu nebo si ji rovnou vyrábějte sami. Společnost bezDodavatele Vám radí jak na to!

22.9.2021

Bezprecedentní růst cen elektřiny i plynu na burze nutí obchodníky zdražovat energie zákazníkům. Náš největší alternativní obchodník se rozhodl výrazně zdražit energie u ceníků Bohemia Energy a Europe Easy Energy.

21.9.2021

Obchodník Czech Energy prodávající plyn pod značkou Plyníci dnes oznámil svým zákazníkům, že ukončil prodej plynu pro domácnosti.

19.9.2021

Ceny na burze nepřetržitě rostou, snaha prodávat energii za slušné ceny pro obchodníka i pro zákazníka, jdou na vedlejší kolej. Nutné je přežít, někdy je dobré včas skončit. Tento týden skončili dva levní obchodníci.

15.9.2021
Siemens, s.r.o.

Začíná čtyřiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty technických, přírodovědeckých a medicínských oborů a mladé vědce byl vyhlášen. „Poznání a vzdělání je základem každého pokroku. Studentům, mladým vědcům a jejich pedagogům chceme ukázat, za jak důležitou jejich roli ve společnosti považujeme,“ uvedl k zahájení soutěže Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.

17.8.2021
TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky

Poslaneckou sněmovnou prošel zákon o podporovaných zdrojích energie včetně návrhu kompenzace ceny povolenek pro dodavatele tepla a zachování podpory KVET pro stávající zdroje. Zdá se, že odklon od využívání fosilního uhlí a transformace celého oboru teplárenství má smysluplnou budoucnost.

21.7.2021
Signify Commercial Czech Republic s.r.o.

Zjištění společnosti Signify (Euronext: LIGHT), světového lídra v oblasti osvětlení, ukazují, že v EU, kde se osvětlení podle odhadů podílí na celkové spotřebě elektřiny přibližně 10 %, představuje modernizace konvenčních svítidel na LED technologii významnou příležitost, jak Evropské Unii pomoci dosáhnout do roku 2050 nulových emisí uhlíku.

16.7.2021
TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny v červnu doporučil dolní komoře Parlamentu České republiky schválit pozměňovací návrh poslance Pustějovského (ANO), který zavádí přechodnou transformační podporu výroby tepla. Pro české teplárny jde o velmi důležitý bod v novelizovaném zákoně o podporovaných zdrojích energie.


zpět na aktuální zprávy
 
 
Reklama