Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Energetika
Archiv zpráv od 9.7.2020 do 7.9.2020

zadejte vlastní zprávu

zpět na aktuální zprávy

7.9.2020
TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky

Letošní 26. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky se tradičně uskuteční v Kongresovém, výstavním a společenském centru ALDIS v Hradci Králové, nově v termínu 8.- 9. září 2020. Akci zahájí Karel Havlíček, místopředseda vlády, který bude hovořit o koncepci transformace teplárenství.

6.9.2020

Energetický regulační úřad (ERÚ) zveřejnil statistické zprávy o provozu plynárenské soustavy za 1. pololetí. Podobně jako u elektroenergetiky, také v plynárenství byl patrný meziroční pokles spotřeby.

2.9.2020

Zatímco prvního srpna byla průměrná cena na denním trhu s elektřinou Operátora trhu 713,49 Kč/MWh, poslední den v měsíci se zvýšila cena na dvojnásobek. (1 436,99 Kč/MWh). Cena plynu se také v srpnu zvyšovala.

21.8.2020
Junák - svaz skautů a skautek ČR, Tiskové a distribuční centrum

Až o 40 % nižší ceny energií oproti standardním velkým dodavatelům. S takovou nabídkou přichází za českými domácnostmi, malými firmami a obcemi neobvyklý zprostředkovatel – Junák – český skaut.

10.8.2020
TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky

Budou moci teplárny využít prostředky z Modernizačního fondu? Modernizační fond, na který všechny energetické zdroje už nějakou dobu čekaly, bude rozdělovat dotace od roku 2021. Evropská komise aktuálně vydala podrobná pravidla jeho fungování.

9.8.2020
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Společnost Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, získala ocenění Industrial Energy Efficiency Award v kategorii „Energy Economy“ za svůj nový rozvaděč SM AirSeT, který využívá inovativní technologii vysokého napětí šetrnou k životnímu prostředí.

12.7.2020
EGU Brno, a.s.

Ve stávajícím uspořádání trhu s elektřinou tvoří velkou část spotřebního sektoru zákazníci, kteří nemají nainstalováno průběhové měření.

10.7.2020
EGU TECH, a.s.

Společnost EGU TECH, a.s. vznikla odštěpením od EGÚ Brno a specializuje se na měření v sítích a energetických provozech, výrobu měřících přístrojů a diagnostiku transformátorů.


zpět na aktuální zprávy
 
 
Reklama