Nové výzvy OPŽP na zpracování a využití odpadů pro obce a podnikatelské subjekty

Datum: 27.8.2016  |  Autor: Mgr. Zuzana Kraisinger Karramová  |  Organizace: Euroforum Group, a.s.  |  Firemní článek

Od 1. 9. 2016 do 30. 11. 2016 bude možné podávat žádosti k 40. a 41. výzvě OPŽP. Obě výzvy se zaměřují na řešení odpadů.

Euroforum Group, a.s.
Na Zámecké 11
140 00 Praha 4

tel.:+420 778 008 589
e-mail:
web:www.euroforumgroup.cz

40. výzva, Předcházení vzniku komunálního odpadu, umožňuje získat dotaci ve výší do 85% ZV na projekty zaměřené na prevenci vzniku biologicky rozložitelných odpadů prostřednictvím domácích kompostérů pro občany, rozšíření nebo vybudování sběrné sítě kontejnerů k předcházení vzniku oděvního a textilního odpadu či na pořízení štěpkovače přiměřeného výkonu.

  • Alokace je vyhlášena ve výši 100 mil. Kč.

41. výzva, Zvýšení podílu materiálového a energetického využití odpadů, poskytuje dotaci ve výši do 85% projektům zaměřeným na výstavbu a modernizaci zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadu. K dalším podporovaným aktivitám v rámci výzvy patří výstavba a modernizace zařízení pro materiálové využití odpadů a bioplynové stanice společně s výstavbou a modernizací zařízení pro nakládání s nebezpečnými odpady včetně zdravotnických odpadů.

  • Alokace je vyhlášena ve výši 1,85 mld. Kč.

Příjemci obou výzev jsou kraje, obce a města a podnikatelské subjekty. 41. výzva rozšiřuje žadatele o svazky obcí, městské části hl. m Prahy, příspěvkové organizace, veřejné instituce, vysoké školy a školská zařízení či nestátní neziskové organizace.

 

Datum: 27.8.2016
Autor: Mgr. Zuzana Kraisinger Karramová
Organizace: Euroforum Group, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘím jako na dlani. Model města si objednal Mussolini. Dokončen byl dlouho po válceVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání