Moderní řešení tepelných zdrojů v rozsáhlých soustavách

Datum: 16.5.2017  |  Organizace: Wolf Česká republika s.r.o.  |  Firemní článek

Společnost Wolf Česká republika zorganizovala dne 27.4.2017 zajímavý seminář na téma: Moderní řešení tepelných zdrojů středních a velkých výkonů pro individuální využití a centralizovanou výrobu tepla.

Wolf Česká republika s.r.o.
Rybnická 92
634 00 Brno

tel.:+420 547 429 311, fax: +420 547 213 001
e-mail:
web:czech.wolf.eu  slovensko.wolf.eu

V krásném tichém prostředí Hotelu Pod Lipou v Modre-Harmónii se setkali převážně projektanti TZB ze Slovenska a České republiky, aby se seznámili s novinkou v nabídce značky WOLF, se dvěma dalšími modely úspěšné typové řady středních plynových kotlů WOLF MGK–2 s výkonem 800 a 1 000 kW, které jsou svojí konstrukcí a výkonem jedinečné na trhu. I přes vysoký výkon jsou tyto kotle tiché, mají minimální požadavky na instalaci, lehce jako hračka projdou každými metrovými dveřmi.

Kotle takovýchto výkonů jsou určeny především pro velké kotelny a v kaskádě 5 kotlů dokáží zabezpečit výkon až 5 MW. Právě aplikaci kotlů v rozsáhlých soustavách byla věnovaná podstatná část semináře. Běžné zapojení kotlů s sebou přináší problémy s dodržováním požadované kvality oběhové vody a technologické disciplíny při údržbě vytápěcí sústavy.

Proto značka WOLF přichází na trh s jedním z vhodných a technicky čistých řešení, které uvedené negativní vlivy dokáže potlačit - tlakové oddělení zdroje tepla a vytápěcí soustavy, kde na straně zdrojů tepla obíhá velmi malé množství vody s udržitelným složením, oddělením se zabezpečí maximální možná ochrana kotlů. Pro provozovatele přináší toto řešení více výhod: snížení variabilních provozních nákladů, delší životnost, minimální náklady a malou náročnost úpravy vody, zvýšenou účinnost systému.

Účastníci si mohli toto řešení prohlédnout přímo v praxi. Město Modra na přelomu roku uskutečnila dvě takovéto instalace – jednu se samostatným kotlem s výkonem 1000 kW, druhou jako zapojení kotlů v kaskádě s kotli 2x630 kW. Systém je napojený na dálkové sledování s okamžitou optimalizací provozu, který zabezpečují regulační systém WOLF WRS-2 a modul ISM7.

Značka WOLF toto řešení nyní nabízí jako ucelený balík se všemi základními komponenty.

 

Datum: 16.5.2017
Organizace: Wolf Česká republika s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘím jako na dlani. Model města si objednal Mussolini. Dokončen byl dlouho po válceVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání