Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Fotovoltaika a střešní krytina v jednom

Kdo staví nebo uvažuje o rekonstrukci střechy, zároveň často přemýšlí o fotovoltaice. Málokdo ale ví, že existuje řešení, které v sobě spojuje fotovoltaiku a střešní krytinu.

Kdo staví nebo uvažuje o rekonstrukci střechy, zároveň často přemýšlí o fotovoltaice. Zamýšlí se o způsobu kotvení solárních panelů a o jejich dopadu na integritu a životnost střechy. Málokdo ale ví, že existuje řešení, které v sobě spojuje fotovoltaiku a střešní krytinu.

Jedná se o tzv. aktivní střechu, která využívá solární panely sklo-sklo, zvané též dual glass. Tyto celoskleněné fotovoltaické panely o velikosti cca 1x2 metry jsou tvořeny „sendvičem“ tvrzené sklo-FV článek-tvrzené sklo. Jednotlivé panely jsou spojovány speciálním rámem, který zajišťuje jak dokonalou izolaci proti dešti, tak i potřebné větrání. Rám je navržen tak, že se dá bez problému napojit na každou střešní krytinu. Konstrukce nahrazuje střešní tašky, šindel, plech aj.

Termoizolační vlastností panelů jsou identické jako u stejně silného skla. Na jejich výrobu se používá sklo vyvinuté pro automobilový průmysl. Celoskleněné panely jsou proto mimořádně odolné proti všem povětrnostním vlivům a jejich životnost se odhaduje na min. 50 let. Překvapí i nadstandartní produktová záruka 30 let. Navíc evropský výrobce zaručuje, že během 30 let provozu výkon panelu neklesne pod 90 % původního výkonu.

Velmi zajímavý je vzhled panelů sklo-sklo. Konstrukce na střeše působí velmi čistým moderním dojmem a průhlednost skla dává výrobku další možnosti využití. Rozestupy mezi FV články se dají udělat na míru a zajistí až 45% průhlednost. Kromě solární střechy se dají solární panely použit na zastřešení bazénů, zimní zahrady, pergoly nebo na stavbu solárního parkoviště, takzvaného carportu.

ST Alternative Energy, s.r.o.
logo ST Alternative Energy, s.r.o.

Myšlenkou energetické soběstačnosti se zabýváme již od roku 2008. Sledujeme vývoj, trh a legislativu, máme přehled a nabízíme komplexní řešení energetické soběstačnosti s využitím solárních a dalších technologii (OZE/AZE). Zajistíme dotace. Pracujeme ...

 
 
Reklama