Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Operátoři a energetici budou víc spolupracovat při kalamitách

Datum: 26.3.2019 10:08  |  Autor: ČTK

Mobilní operátoři a energetici budou více spolupracovat při kalamitách a živelných katastrofách na zajištění krizových a tísňových linek nebo páteřní telekomunikační infrastruktury.


© Fotolia.com

Vyplývá to z memoranda, které dnes podepsali zástupci společností ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce, Česká telekomunikační infrastruktura, O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic.

Podle nich uzavřená spolupráce zajistí určení priorit při obnovení dodávky elektřiny u mobilních základnových stanic (BTS) či datových center jednotlivých operátorů, umožní efektivní nasazení náhradních zdrojů na strategických místech i sdílení informací o poruchách a plánovaných odstávkách v distribuční soustavě a času obnovení dodávky elektřiny.

"Při mimořádných událostech je naším cílem zajistit dostupnost signálu a tísňových linek pro maximální množství obyvatel. Jsme rádi, že naše společná diskuse dospěla k podepsání tohoto memoranda a vzájemnou výměnu informací pro zajištění dostupnosti základních služeb," říká Milan Zíka, viceprezident pro technologie společnosti Vodafone CZ.

"Po orkánu Herwart jsme přijali řadu opatření, která by měla zrychlit obnovení dodávek elektřiny a zkvalitnit obsluhu našich zákazníků. Podpis memoranda je pro ČEZ Distribuci dalším důležitým krokem, který ještě zlepší vzájemnou výměnu informací mezi subjekty kritické infrastruktury," dodal generální ředitel ČEZ Distribuce Martin Zmelík.

Memorandum také ve všech 13 krajích mimo jiné zajišťuje pro účastníky dohody aktualizované informace o přerušení dodávek elektrické energie v distribuční soustavě a jejich předpokládaném trvání. A to zejména v případě živelních pohrom, které mohou snížit nebo vyloučit negativní dopady na provoz telekomunikačních služeb.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

USA neprodlouží výjimky ohledně obchodu s íránskou ropou

23.4. 16:29   Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou od května platit bez výjimky. více >>>

Křetínského EPH kupuje dvě severoirské elektrárny

23.4. 16:25   Uzavření obchodu EPH podle mluvčího očekává v létě, musí ho schválit evropské antimonopolní úřady. více >>>

Rada EU schválila změny pravidel na trhu s plynem

15.4. 14:58   Pravidla upravující trh EU s plynem se v budoucnu budou vztahovat také na plynovody do třetích zemí a z nich. Novou podobu pravidel dnes přijala Rada EU a uzavřela tak celý legislativní proces. více >>>

Ve Fukušimě začali odstraňovat palivo z poškozeného reaktoru

15.4. 14:53   Podle agentury Kjódó jde o první odstraňování paliva ze skladovacích bazénů z bloků 1 až 3, jejichž jádro se při havárii roztavilo. více >>>

Teplárny dodaly v zimě kvůli počasí méně tepla, lidé ušetří

14.4.2019 | ČTK
Většina tepláren v Česku dodala v uplynulé zimě kvůli počasí meziročně méně tepla, řada lidí by tak měla v platbách za tepelnou energii ušetřit.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Energetika