Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Blíží se konference Odpad zdrojem

Datum: 16.3.2019 01:00  |  Autor: Ivana Hekerle  |  Organizace: Institut cirkulární ekonomiky

Bude se zabývat přeměnou odpadů na zdroje, ekoinovacemi a cirkulárními městy.


© Fotolia.com

I letos, ve dnech 28. a 29. března, proběhne odborná konference ODPAD ZDROJEM. Po úspěšných předchozích letech naváže na témata ODPADY, ENERGIE, VODA, STAVBY a doplní jej o nové – cirkulární radnice. Hlavním cílem konference je představit fungující chytré technologie a inovace umožňující hospodařit efektivněji v souladu s přírodou a cirkulární ekonomikou a zároveň poukázat na příklady dobré praxe z České republiky i ze zahraničí a zprostředkovat zástupcům samospráv diskuzi s odborníky.

„Představte si obec, která hospodaří takovým způsobem, že jí odpady přináší cenné zdroje a je energeticky soběstačná. Občas stačí malé kroky, být otevřený inovativním řešením, nechat se inspirovat příklady dobré praxe a být ochoten přijmout změnu. Spousta inspirativních příkladů je již k dispozici a my je chceme na tomto místě sdílet. Naučíme se společně vnímat odpad jako zdroj,“ vysvětluje Soňa Jonášová z Institutu Cirkulární Ekonomiky.

Konferenci už počtvrté pořádá Institut Cirkulární Ekonomiky (dále jen INCIEN). Je určena všem zástupcům samospráv, tedy starostům či vedoucím pracovníkům odborů životního prostředí, případně technických služeb, zástupcům asociací samospráv a asociací v oblasti staveb, nakládání s odpadem, vodou či energií. Program konference bude reagovat na aktuální diskutované výzvy jako například problematika sucha a nakládání s vodou, třídění a recyklace odpadů a uplatnění druhotných surovin.

„Konference zároveň v letošním roce představí úplnou novinku v oblasti propojování producentů se zpracovateli odpadů. Panelové diskuze zareagují na hlavní výzvy spojené s koncem skládkování, díky kterému se v odpadovém hospodářství začaly šířit nepravdy a manipulativní informace. Prestižně odprezentujeme i výsledky prvního městského cirkulárního skenu v České republice. Účastníci se mají na co těšit!“ doplňuje Soňa Jonášová z INCIENu.

Účastníci se také naučí, jak zadávat veřejné zakázky s využitím odpovědných a cirkulárních principů, které se stávají jednak cestou, jak vytvořit impuls pro odbyt výrobků z druhotných surovin, tak pro nové způsoby hledání úspor ve všech tématech, kterým se akce bude věnovat. Konference ODPAD ZDROJEM je jedinou konferencí, která se komplexně věnuje zavádění cirkulárních principů do praxe měst a obcí. Navíc kombinuje praktické ukázky technologií s odbornými příspěvky, příklady z praxe, workshopy i exkurzí k tématu. Důležitou součástí je i bohatý doprovodný program, mnoho prostoru pro navazování kontaktů i večerní společenské setkání. Samozřejmostí je občerstvení z lokálních zdrojů a místní farmy.

Registrovat se na konferenci je možné na webových stránkách www.odpadzdrojem.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Operátoři a energetici budou víc spolupracovat při kalamitách

26.3. 10:08   Mobilní operátoři a energetici budou více spolupracovat při kalamitách a živelných katastrofách na zajištění krizových a tísňových linek nebo páteřní telekomunikační infrastruktury. více >>>

Zisk ČEZ loni klesl o 45 procent, výsledky zůstaly za očekáváním

20.3. 16:11   Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun. více >>>

Nejčastější mýty o zálohovém systému – 2. část

17.3.2019 | Andrea Brožová, Karlovarské minerální vody
Výhodnost zálohového systému potvrdily studie zveřejněné pracovní skupinou Zálohujme.cz v lednu 2019.
diskuse: 8 příspěvků, poslední 20.03.2019 13:35

Prezident podepsal daňový balíček, který snižuje DPH na teplo

16.3. 01:00   Prezident Miloš Zeman dnes podepsal vládní daňový balíček, který kromě jiného od příštího roku snižuje daň z přidané hodnoty na teplo a zavádí zdanění zahřívaného tabáku. více >>>

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Energetika