Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Severní energetická a Czech Coal se sloučily do společné skupiny

Datum: 12.12.2017 12:59  |  Autor: ČTK

Pod jednou společnou značkou Skupina Severní energetická (Sev.en group) začnou od Nového roku působit sloučené skupiny Czech Coal a Severní energetická.


Foto © TZB-info.cz

Završí se tak restrukturalizace těžební a energetické společnosti. ČTK to řekla mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.

"Nový název skupiny odráží fakt, že se jedná o energetickou skupinu, v níž jsou zastoupeny společnosti zaměřené na těžbu uhlí i výrobu elektřiny a tepla," uvedla mluvčí. Sjednotí se rovněž loga některých členů skupiny, kromě názvu společnosti je bude tvořit také symbolická sedmička.

Se vznikem nové skupiny se oddělí výroba a obchod. "Těžební společnosti Severní energetická a Vršanská uhelná se zaměří výhradně na těžbu a úpravu uhlí," uvedla mluvčí.

Skupina zahrnuje těžební společnosti z Mostecka Vršanskou uhelnou a Severní energetickou, elektrárnu Sev.en EC ve Chvaleticích na Pardubicku a další obslužné společnosti.

V roce 2015 rozhodl kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) o zachování limitů těžby uhlí v lomu Československé armády (ČSA), kterou spravuje Severní energetická. Dolování hnědého uhlí tam skončí pravděpodobně v roce 2024. V lomu Vršany jsou zásoby uhlí až do roku 2055. Perspektivu těžbě v tomto lomu přinesla především smlouva o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady až na 50 let, kterou uzavřela Vršanská uhelná s energetickou společností ČEZ v roce 2013.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

ČEZ letos v Temelíně investuje 1,5 miliardy Kč

15.2. 12:20   ČEZ plánuje letos v jaderné elektrárně Temelín 180 investičních akcí za 1,5 miliardy korun. Chce elektrárnu modernizovat, i posilovat bezpečnost. více >>>

EU se sjednotila na německo-francouzském návrhu pro Nord Stream 2

8.2. 14:56   Plynovod Nord Stream 2 se bude stavět dál, i když s většími obtížemi. Světovým agenturám to sdělily diplomatické zdroje. více >>>

ČEZ Prodej musí SŽDC vrátit 1,1 miliardy korun, rozhodl soud

7.2. 16:08   Společnost ČEZ Prodej musí vrátit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 1,12 miliardy korun, které jí státní organizace v minulosti zaplatila za objednanou, ale neodebranou elektřinu. více >>>

ČEZ podporuje energetické projekty budoucnosti. Jen jsou zatím mimo ČR

7.2.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vytápění pomocí počítačů nebo výroba syntetických paliv jsou nadějné energetické projekty, které se ČEZ rozhodl podpořit a vstoupit do nich prostřednictvím svého fondu Inven capital. Stejně jako dosud ostatní investice Inven capital jsou i tyto mimo ČR.

Vláda probere zákon o hospodaření energií, ekologové mají výtky

4.2. 15:55   Vláda na svém pondělním zasedání probere návrh novely zákona o hospodaření energií, který předkládá ministerstvo průmyslu a obchodu. více >>>