Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Severní energetická a Czech Coal se sloučily do společné skupiny

Datum: 12.12.2017 12:59  |  Autor: ČTK

Pod jednou společnou značkou Skupina Severní energetická (Sev.en group) začnou od Nového roku působit sloučené skupiny Czech Coal a Severní energetická.


Foto © TZB-info.cz

Završí se tak restrukturalizace těžební a energetické společnosti. ČTK to řekla mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.

"Nový název skupiny odráží fakt, že se jedná o energetickou skupinu, v níž jsou zastoupeny společnosti zaměřené na těžbu uhlí i výrobu elektřiny a tepla," uvedla mluvčí. Sjednotí se rovněž loga některých členů skupiny, kromě názvu společnosti je bude tvořit také symbolická sedmička.

Se vznikem nové skupiny se oddělí výroba a obchod. "Těžební společnosti Severní energetická a Vršanská uhelná se zaměří výhradně na těžbu a úpravu uhlí," uvedla mluvčí.

Skupina zahrnuje těžební společnosti z Mostecka Vršanskou uhelnou a Severní energetickou, elektrárnu Sev.en EC ve Chvaleticích na Pardubicku a další obslužné společnosti.

V roce 2015 rozhodl kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) o zachování limitů těžby uhlí v lomu Československé armády (ČSA), kterou spravuje Severní energetická. Dolování hnědého uhlí tam skončí pravděpodobně v roce 2024. V lomu Vršany jsou zásoby uhlí až do roku 2055. Perspektivu těžbě v tomto lomu přinesla především smlouva o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady až na 50 let, kterou uzavřela Vršanská uhelná s energetickou společností ČEZ v roce 2013.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

USA neprodlouží výjimky ohledně obchodu s íránskou ropou

23.4. 16:29   Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou od května platit bez výjimky. více >>>

Křetínského EPH kupuje dvě severoirské elektrárny

23.4. 16:25   Uzavření obchodu EPH podle mluvčího očekává v létě, musí ho schválit evropské antimonopolní úřady. více >>>

Rada EU schválila změny pravidel na trhu s plynem

15.4. 14:58   Pravidla upravující trh EU s plynem se v budoucnu budou vztahovat také na plynovody do třetích zemí a z nich. Novou podobu pravidel dnes přijala Rada EU a uzavřela tak celý legislativní proces. více >>>

Ve Fukušimě začali odstraňovat palivo z poškozeného reaktoru

15.4. 14:53   Podle agentury Kjódó jde o první odstraňování paliva ze skladovacích bazénů z bloků 1 až 3, jejichž jádro se při havárii roztavilo. více >>>

Teplárny dodaly v zimě kvůli počasí méně tepla, lidé ušetří

14.4.2019 | ČTK
Většina tepláren v Česku dodala v uplynulé zimě kvůli počasí meziročně méně tepla, řada lidí by tak měla v platbách za tepelnou energii ušetřit.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Energetika