Stane se vlastní výroba elektřiny běžnou?

Datum: 17.6.2016 4:19  |  Organizace: OnSite Power s.r.o.  |  Firemní zpráva

Energetické úspory jsou v poslední době zásadní téma. Ceny energií jsou významnou součástí nákladů firem. Jejich snížení může výrazně zlepšit uplatnění na trhu. Co si tedy vyrobit elektřinu přímo v objektu?

OnSite Power s.r.o.
Hauptova 594
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:+420 240 201 163
e-mail:
web:www.onsite.cz

V dnešní době již není problém pořídit si vlastní výrobnu elektřiny a z velké části tak zásobovat své provozovny vlastním zdrojem. Vše je jen otázka financí, návratnosti, efektivity a především času a práce, které je třeba vynaložit na výstavbu takové výrobny a následné zajištění jejího provozu.

Jaké jsou možnosti?

Podívejme se na ně detailněji. Kromě často medializované sluneční energie, jsou pro malé a střední objekty reálně použitelná řešení pomocí vody, větru nebo plynu, který je palivem např. pro kogenerační jednotky. Nebo pro stále více diskutované palivové články, jejichž cena se nyní pohybuje v astronomických výškách.

Sluneční energie je známá poměrně dobře, po počáteční vyšší investici jsou náklady na provoz minimální, její návratnost se bez dotace pohybuje mezi 10 až 15 lety, záleží na velikosti a umístění solárního panelu.

Větrnou elektrárnu lze nainstalovat ve formě mikroelektrárny o výkonech do 10 kW. Její instalace je limitována prostorem.

Vodní elektrárna by svými vlastnostmi vyhovovala řadě společností, její instalace je limitována přístupem k vodnímu toku.

Nejekonomičtěji se jeví nasazení kogenerační jednotky, která ze zemního plynu vyrobí elektřinu a teplo. Výroba vychází výhodněji než nákup elektřiny ze sítě a výroba tepla z plynového kotle. Kogenerace je hlavně využita v době nejvyšších nároků na spotřebu elektřiny a tepla, energii si tedy vyrobíme vždy, když ji potřebujeme. Tím je její provoz zásadně ekonomičtější než např. fotovoltaika nebo vítr. Nevýhodou je složitější instalace a regulace, spojená s vyššími náklady na následný provoz a servis, který vyžaduje spolupráci s kvalitními odborníky.

Společnost OnSite Power, největší domácí provozovatel malých kogeneračních jednotek, nabízí komplexní zákaznické řešení spočívající v návrhu, instalaci a provozování lokálního zdroje. S řešením OnSite Power zákazník obdrží garanci výhodných cen energií aniž by musel vynakládat vlastní prostředky na pořízení technologie a její provoz.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Štuller: ČR musí zajistit jaderné inženýry, školy zájem necítí

21.4. 01:00   Česká republika si musí zajistit dostatek kvalifikovaných specialistů na jadernou energetiku, kteří budou schopni řídit a rozvíjet národní jaderný program. více >>>

Dukovany o víkendu ukončí odstávku 4. bloku a odstaví 3. blok

19.4. 14:25   Neplánovaná odstávka čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončí v sobotu, tedy po devíti dnech. Na ni od neděle naváže další neplánovaná odstávka, která se týká bloku číslo tři. více >>>

Úložiště radioaktivních odpadů v Jáchymově je téměř plné

18.4. 12:25   Kapacita úložiště radioaktivních odpadů Bratrství u Jáchymova na Karlovarsku je téměř zaplněna. Z celkových prostor tam volná zbývá asi pětina, zaplnit by se měla během několika let. více >>>

Těžba plynu z břidlic v Číně se má do tří let téměř zdvojnásobit

17.4. 14:30   Těžba plynu z břidlic v Číně má do roku 2020 stoupnout na 17 miliard metrů krychlových, což bude téměř dvojnásobek ve srovnání s koncem loňského roku. více >>>

Úložiště jaderného odpadu se potýkají s problémy ve více zemích

11.4. 12:29   Úložiště vyhořelého paliva z jaderných elektráren se potýkají s problémy ve více evropských státech, upozornili experti z Německa, Rakouska a Švédska na dnešní konferenci o jaderné energetice. více >>>

Témata 2018

Partneři - Energetika

logo ZEPPELIN
logo KAMSTRUP
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZávěsné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM je výhodné pro nízkoenergetické domyŘímské rolety – dokonale zastíní a oživí váš interiérOkapy SATJAM Niagara za příznivou cenu a nově i z hliníkuHotel v Brně nabízí pokoj speciálně pro alergiky. Jaká má specifika?