Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Malé zdroje elektrické energie a tepla v širokých souvislostech

Na semináři uslyšíte např. o roli decentralizovaných energetických zdrojů při naplňování Státní energetické koncepce, dlouho očekávané nefinanční podpoře malých zdrojů o výkonu do 10 kW a nových možnostech provozování.

Termíny a místa:

  • 1. 12. 2015 - Praha - FLORET Průhonice
  • 17. 12. 2015 - Brno - FEKT VUT v Brně
Připravený seminář je zaměřený na malé a ještě menší zdroje elektrické energie a tepla v teorii, praxi a legislativě. Dále pak na vývojové netradiční a inovativní projekty u nás i v zahraničí. Proč právě malé energetické zdroje? Řada odborníků se domnívá, že malé energetické zdroje před sebou mají velikou budoucnost. Je to jen sen? Nebo se již stává realitou? Těšit se můžete na celou řadu příspěvků odborníků z praxe i vysokých škol. Podrobný program na webu: www.energis24.cz, kde probíhá elektronická registrace.

Ochutnávka programu

V úvodu programu si posvítíme na Státní energetickou koncepci ČR a probereme roli decentralizovaných energetických zdrojů při jejím naplňování. Dotkneme se dlouho očekávané nefinanční podpory malých zdrojů o výkonu do 10 kW a nových možností jejich provozování.
Ze všech možných úhlů pohledu probereme vysoce účinné mikrokogenerační jednotky pracující na vodík i zemní plyn.
Probereme využití pyrolýzního plynu pro kogeneraci a představíme první mikrokogenerační jednotku v ČR pracující na dřevní plyn, výkonný energetický balancér, vícezdrojovou jednotku rodinného domu i metodiku řízení energetických soustav RD.
Decentralizované energetické zdroje také ukážeme z úhlu pohledu energetického koncernu E.ON a představíme princip flexibilního využívání elektřiny v závislosti na její aktuální ceně.
Představíme projekt Energetické soběstačnosti obce s přepracováním komunálního odpadu na elektrickou energii v ostrovním systému s využitím tepla pro skleníky a chov ryb, i moderní způsob výroby elektřiny a tepla z biomasy pomocí energobloku ORC o výkonu 60-160 kW, malé větrné elektrárny, bezlopatkovou turbínu SETUR pro nízké spády a malé průtoky, vývoj a instalaci vírové elektrárny pro velice malé spády, palivové články na VŠB, energetický obrat v sousedním Německu a další nové a vývojové zdroje elektrické energie v zahraničí.

 
 
Reklama