Archiv článků od 7.2.2013 do 18.10.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5   

Teplo a teplá voda bez závislosti na dodavateli z centrálního zdroje

18.10.2015 | Český plynárenský svaz (ČPS)
Výroba tepla a teplé vody bez centrálního zdroje pomocí kogenerace a mikrokogenerace dosahuje i více než 90% účinnosti. Pokud máte stálý a vysoký odběr tepla i elektrické energie během roku, je ekonomická úspora značná.

Štítky energetické účinnosti (ErP) pro kombinované systémy vytápění

7.8.2015 | VIESSMANN, spol. s r.o.
Od 26. 9. 2015 budou energetické štítky ErP povinné. Produktovými štítky budou topná zařízení, ohřívače vody a zásobníky vybaveny od výrobce. Při kombinaci zařízení budou muset tzv. systémový štítek vystavit odborné firmy. Video ukazuje, jak jim s tímto novým úkolem pomůže Viessmann.

Budoucnost patří kogeneračním jednotkám, zaznělo na konferenci EUREM

6.8.2015 | E.ON Energie, a.s.
Na konci dubna proběhl v Praze již šestý ročník mezinárodní konference EUREM, European Energy Managers, jejímž cílem je prohlubovat znalosti odborných pracovníků o možnostech efektivního využívání energie v technických provozech.
Ilustrační obrázek, foto Dagmar Kopačková

Kogenerace pomáhají modernizovat zastaralé systémy

27.6.2015 | Český plynárenský svaz
Kogenerace je vhodná pro podniky s vlastní výrobou tepla, bytové domy, velké administrativní budvy, obchodní centra apod. Mohou to být i školy, sportovní nebo ubytovací zařízení. Stručně řečeno, kogenerační jednotky je dnes možné využít ve všech objektech s celoročními nároky na odběr tepla případně chladu.
diskuse: 1 příspěvek, 30.06.2015 12:31

Zpřísněné emisní limity a jejich řešení

3.6.2015 | Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle
Zájem o zachování či dokonce zlepšení kvality životního prostředí je jistě směr, který všichni podporujeme. Po roce 1989 se zdálo, že se vše výrazně zlepšuje a že máme snad konečně vše vyřešeno. Hlavním důvodem, jak se zdá, byl především prudký pokles průmyslové výroby. Dnes však opět průmyslová výroba roste a problém se znovu objevuje, ne však v takové míře jako koncem 80. let.

Energetické štítky pro topné systémy

26.3.2015 | Ing. Petr Stoklasa, jednatel Vaillant Group Czech s.r.o.
Energetické štítky na chladničkách, myčkách a dalších elektrospotřebičích jsou dnes již samozřejmostí. Od září letošního roku budou povinnou výbavou také pro kotle, topné systémy a systémy pro ohřev teplé vody. Zařízení, které bude uvedeno na trh před 26. září 2015, může být do vyčerpání zásob prodáváno.
diskuse: 6 příspěvků, poslední 27.03.2015 17:29

Co znamená ErP pro topenářskou techniku?

24.3.2015 | Ing. Luboš Morávek, Vedoucí divize Junkers a Dakon Bosch Termotechnika s.r.o.
Rok 2015 přinese zásadní změny v prodeji zdrojů tepla pro vytápění budov a ohřev vody. Nařízení se dotýká plynových, olejových a elektrických kotlů, tepelných čerpadel, kogeneračních jednotek, ohřívačů a zásobníků teplé vody a nepřímo též regulátorů teploty a solárních zařízení.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 24.03.2015 07:56
WC bez splachovacího kruhu KERAMAG, série iCon Rimfree

Velké ceny AOVV za rok 2014

21.2.2015 | Asociace odborných velkoobchodů a výrobců TZB
Asociace odborných velkoobchodů a výrobců TZB udělila cenu společnosti Vaillant Group Czech s.r.o. za kogenererační jednotku ecoPOWER 20.0 a společnosti SANITEC, s.r.o. za závěsné keramické WC značky KERAMAG, série ICON – Rimfree.

Navrhování výkonu mikrokogenerace (IV)

26.8.2014 | GAS KOMPLET s.r.o., Petr Lysek, jednatel společnosti GAS KOMPLE T s.r.o. (člen COGEN CZ)
Při snaze o vykrytí výroby elektřiny se maximalizuje výkon plynové kogenerační jednotky. Následkem je pak vysoká investice, s mizernou návratností. Mnohdy také zcela „nezdravý režim“ pro kogenerační jednotku.

Mikrokogenerace a velké areály (III)

19.8.2014 | GAS KOMPLET s.r.o., Petr Lysek, jednatel společnosti GAS KOMPLET s.r.o. (člen COGEN CZ)
Společná výroba elektřiny a tepla je pro velké areály ekonomicky velmi zajímavé řešení, jak výrazně snížit náklady na energie. Většinou se do areálu umístí centrální kogenerace. Místa pro instalaci je dost, hluk ani vibrace nevadí, jsou samozřejmě výjimky kde je problém s místem, hlukem i vibracemi.

Mikrokogenerace a velké objekty (II)

12.8.2014 | GAS KOMPLET s.r.o. (člen COGEN CZ), Petr Lysek, jednatel společnosti
Společná výroba elektřiny a tepla je v ČR stále spojena hlavně s kogeneračními jednotkami s výkonem řádu stovek kWe až MWe. Čím jsou kogenerační jednotky větší, tím jsou nižší investiční náklady a tím je tedy pořízení kogenerační jednotky zajímavější.

Kdy se vyplatí mikrokogenerace (I)

5.8.2014 | GAS KOMPLET s.r.o., Petr Lysek, jednatel společnosti GAS KOMPLET s.r.o. (člen COGEN CZ)
Společná výroba elektřiny a tepla mikrokogenerační jednotkou je v ČR stále poměrně neznámé téma. Laici ani odborná veřejnost nemají dostatečné množství informací o této problematice.

Mikrokogenerace EC POWER vstupuje na český trh

9.7.2014 | GAS KOMPLET s.r.o.
Mikrokogenerace EC POWER - malé kogenerační jednotky špičkové kvality - vstupují na český trh. Firma se specializuje pouze na malé jednotky od 6 kWe do 20 kWe. Těchto jednotek má v provozu již 5000 kusů po celé EU.

Vítězové Intersolar AWARD a electrical energy storage (ees) AWARD 2014

29.6.2014 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Intersolar Europe vzdal již posedmé hold inovativní síle solárního průmyslu. Bylo oceněno devět nejinovativnějších společností, které představily průkopnická řešení ve třech kategoriích – Fotovoltaika, Solární projekt v Evropě a poprvé i Akumulace elektřiny.

Kogenerační jednotky Bosch přinášejí efektivní řešení pro elektřinu a teplo

11.12.2013 | Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle
Kogenerační jednotka Bosch poskytuje inovativní a účinnou techniku s kompaktními a prostorově úspornými rozměry. Kombinací optimálních komponentů, perfektního hydraulického vyladění a inteligentní regulační techniky Bosch nabízí řešení Vašich současných i budoucích požadavků.

Na cestě k energetické soběstačnosti obcí a regionů

27.10.2013 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Energetická soběstačnost může přinášet užitek pro místní ekonomiku, místní zemědělce a další podnikatele, posílit bezpečnost dodávek energií a zlepšit ochranu životního prostředí, zaznělo na semináři konaném v rámci projektu reSITE.

Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti?

10.10.2013 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Institut pro veřejnou diskusi pořádal další diskusní setkání k energetice. Tentokrát k otázce Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Podle organizátorů je zřejmě zdrojem budoucnosti především jaderná energetika. Obnovitelné zdroje jsou naopak zcela na okraji zorného pole. Tomu odpovídal i časový rozvrh, na obnovitelné zdroje zbylo 5 minut.

Náklady na akumulaci elektřiny v sekundárních článcích

23.9.2013 | Ing. Pavel Tošer, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Ing. Sebastian Vaculík, doc. Ing. Petr Bača, Ph.D.
Čánek se zabývá náklady na akumulaci elektřiny v akumulátorech běžně dostupných na trhu v České republice. Cílem je porovnat akumulátory různých typů a velikostí a nakonec vybrat optimální typ z hlediska výkonu a samozřejmě také ceny.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 25.09.2013 22:40

Možnosti využití termoelektrických jevů pro výrobu elektrické energie z odpadního tepla

12.8.2013 | Ing. Marian Brázdil
Termoelektrická přeměna odpadního tepla v elektřinu je považována za slibnou technologii pro zvýšení elektrické účinnosti stávajících energetických procesů, úsporu paliv a redukci emisí. Předkládaný článek popisuje konstrukci termoelektrických generátorů, stávající termoelektrické aplikace a jejich možná využití.

Kogenerační jednotky pro energetické centrály průmyslových provozů a sítí centrálního vytápění

7.2.2013 | VIESSMANN, spol. s r.o.
Společnost ESS Energie Systeme & Service GmbH, která patří ke skupině Viessmann Group, dodává kogenerační jednotky (BHKW) v deseti různých velikostech výkonu. Spektrum sahá od 5,5 až po 401 kW elektrického, popř. od 13,5 až 549 kW tepelného výkonu.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5   

Projekty 2017

Partneři - Energetika

logo BOSCH
logo KAMSTRUP
logo Yello Energy
 
 

Aktuální články na ESTAV.czMONETA Money Bank přichází s novým architektonickým řešením pobočekNahlédněte do nepřístupných budov v rámci festivalu Open house Praha 2017Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo nový program DešťovkaNejužší dům světa stojí ve Varšavě, bydlení v něm připomíná pohyb po lešení