Stane se vlastní výroba elektřiny běžnou?

Datum: 17.6.2016 4:19  |  Organizace: OnSite Power s.r.o.  |  Firemní zpráva

Energetické úspory jsou v poslední době zásadní téma. Ceny energií jsou významnou součástí nákladů firem. Jejich snížení může výrazně zlepšit uplatnění na trhu. Co si tedy vyrobit elektřinu přímo v objektu?

OnSite Power s.r.o.
Hauptova 594
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:+420 240 201 163
e-mail:
web:www.onsite.cz

V dnešní době již není problém pořídit si vlastní výrobnu elektřiny a z velké části tak zásobovat své provozovny vlastním zdrojem. Vše je jen otázka financí, návratnosti, efektivity a především času a práce, které je třeba vynaložit na výstavbu takové výrobny a následné zajištění jejího provozu.

Jaké jsou možnosti?

Podívejme se na ně detailněji. Kromě často medializované sluneční energie, jsou pro malé a střední objekty reálně použitelná řešení pomocí vody, větru nebo plynu, který je palivem např. pro kogenerační jednotky. Nebo pro stále více diskutované palivové články, jejichž cena se nyní pohybuje v astronomických výškách.

Sluneční energie je známá poměrně dobře, po počáteční vyšší investici jsou náklady na provoz minimální, její návratnost se bez dotace pohybuje mezi 10 až 15 lety, záleží na velikosti a umístění solárního panelu.

Větrnou elektrárnu lze nainstalovat ve formě mikroelektrárny o výkonech do 10 kW. Její instalace je limitována prostorem.

Vodní elektrárna by svými vlastnostmi vyhovovala řadě společností, její instalace je limitována přístupem k vodnímu toku.

Nejekonomičtěji se jeví nasazení kogenerační jednotky, která ze zemního plynu vyrobí elektřinu a teplo. Výroba vychází výhodněji než nákup elektřiny ze sítě a výroba tepla z plynového kotle. Kogenerace je hlavně využita v době nejvyšších nároků na spotřebu elektřiny a tepla, energii si tedy vyrobíme vždy, když ji potřebujeme. Tím je její provoz zásadně ekonomičtější než např. fotovoltaika nebo vítr. Nevýhodou je složitější instalace a regulace, spojená s vyššími náklady na následný provoz a servis, který vyžaduje spolupráci s kvalitními odborníky.

Společnost OnSite Power, největší domácí provozovatel malých kogeneračních jednotek, nabízí komplexní zákaznické řešení spočívající v návrhu, instalaci a provozování lokálního zdroje. S řešením OnSite Power zákazník obdrží garanci výhodných cen energií aniž by musel vynakládat vlastní prostředky na pořízení technologie a její provoz.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Polský dovoz uhlí z USA vloni stoupl pětinásobně

19.2. 14:21   Polský dovoz uhlí ze Spojených států se v loňském roce zvýšil pětinásobně na 839.000 tun. Vyplývá to ze zprávy Agentury pro průmyslový rozvoj (ARP). více >>>

Brněnský druhý život…

17.2.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Jak řešit předcházení vzniku odpadů ve velkých městech? Brno i Praha zkoušejí od loňského roku pilotní projekt na toto téma.

Jak se projeví 35% cíl energetických úspor v českém hospodářství do roku 2030?

11.2.2018 | redakce
Evropský parlament v lednu odhlasoval 35% cíl pro úspory energie a 35% podíl OZE v energetice pro rok 2030. Europoslanec Evžen Tošenovský varuje, že to českou ekonomiku může stát miliardy.
diskuse: 8 příspěvků, poslední 17.02.2018 12:44

Vláda nominuje tým expertů pro jednání s ČEZ o transformaci firmy

8.2. 12:44   Majoritním akcionářem největší tuzemské energetické firmy je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií. více >>>

Tillerson: USA zvažují uvalení ropných sankcí na Venezuelu

5.2. 15:35   Washington chce podle šéfa americké diplomacie vyvinout tlak na Caracas, aby umožnil konání svobodných a férových voleb. více >>>

Témata 2018

Partneři - Energetika

logo ZEPPELIN
logo KAMSTRUP
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNovinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperacíPředpověď budoucího vývoje pražského rezidenčního trhu není vůbec přízniváOprava čeká Karlův most a dalších 29 mostů ve špatném stavuDlouhodobě nejlepší investice je nemovitost